Podróż do przeszłości

Tania książka – blog poświęcony literaturze

Poszukiwania rodziny

Poszukiwania rodziny

Mówi się, że z rodziną wychodzi się tylko najlepiej na zdjęciach. Czy to prawda? Nie do końca. Rodzina jest nam zawsze potrzebna, ponieważ w zdecydowanej mierze to ona zawsze udziela nam wsparcia. Jeżeli coś się dzieje, to zawsze można liczyć na wsparcie ze strony najbliższych, którzy nigdy nie zwątpią i pozwolą podnieść się z upadku – chociażby nie wiadomo gdzie człowiek wylądował. Więzy rodzinne zawsze są silne i nigdy nie można o nich zapominać. O takich sprawach opowiada w “Siedem Sióstr. Tom 6. Siostra Słońca” Lucinda Riley.

“Siedem sióstr”

Riley to irlandzka autorka, która w wieku 16 lat rozpoczęła karierę telewizyjną w jednym z seriali BBC. Od tego momentu w jej życiu wiele się pozmieniało, a ona sama bardziej skupia się na pisaniu wspaniałych książek. Polscy czytelnicy mogą ją znać z takich książek, jak “Rzeka Północy” oraz “Dom orchidei”. Saga “Siedem sióstr” to kolejne siedem książek, które pozwalają na zapoznanie się z fascynującą książką, która na pewno zachwyci wiele osób. Przygodę z tą serią można rozpocząć od dowolnego tomu. Każda z nich opowiada historię kobiet, które zrządzeniem losu trafiły do domu człowieka, który stał się dla nich ojcem i mentorem na całe życie. Pa Salt adoptował siedem dziewczynek, którym nadał imiona tajemniczych Plejad. Jak potoczyły się losy kobiet? Tego dowiedzieć się można z poszczególnych książek. Tom 6 pozwala czytelnikom na poznanie Elektry D`Apliese. To kobieta sukcesu, rozchwytywana topmodelka, która właściwie ma cały świat u swoich stóp.

Upadek na dno

Okazuje się jednak, że Elektra właśnie znajduje się na granicy. Nagła śmierć ojca adopcyjnego sprawia, że kobieta jeszcze bardziej pogrąża się w swoich nałogach. W momencie, kiedy wydawać by się mogło, że nic nie jest w tanie już uratować Elektry okazuje się, iż otrzymuje ona tajemniczy list od kobiety, która twierdzi, że jest jej babką. Elektra wyrusza dzięki temu w tajemnicza podróż na inny kontynent, gdzie całkiem możliwe, że się dowie skąd tak naprawdę pochodzi i kim była jej rodzina. Modelka poznaje historię kobiety – Cecily Huntley-Washington, która zawędrowała do Kenii, aby uleczyć swoje serce. Kobieta nie spodziewa się, że ta podróż, która miała miejsce w roku 1939 zupełnie zmieni jej życie i kolejnych pokoleń pojawiających się po niej. “Siedem Sióstr. Tom 6. Siostra Słońca” to książka o poszukiwaniu siebie i własnej rodziny. Co prawda dziewczynki wychowywały się w domu, gdzie zawsze otoczone były wielką miłością. Chciały jednak poznać swoją prawdziwą historie.

Kobieta zdjęcie utworzone przez ArthurHidden - pl.freepik.com